PixL TV Schedule

Week of May 13 – May 19, 2019



Monday 05/13



Time (ET)
12:00 AM Sweet Surrender
1:30 AM The Ten Commandments pt1
3:00 AM The Ten Commandments pt2
4:30 AM Sandy Bottom Orchestra
6:00 AM Brimming With Love
7:30 AM The Lightkeepers
9:00 AM Class
10:30 AM Love Will Keep Us Together
12:00 PM Cayman Went
1:30 PM Family Plan
3:00 PM Survival On The Mountain
4:30 PM The Wish List
6:00 PM Shadow on the Mesa
7:30 PM The Great Buck Howard
9:00 PM My George
10:30 PM Hidden Places



Tuesday 05/14



Time (ET)
12:00 AM Cayman Went
1:30 AM Family Plan
3:00 AM Survival On The Mountain
4:30 AM The Wish List
6:00 AM Shadow on the Mesa
7:30 AM The Great Buck Howard
9:00 AM My George
10:30 AM Hidden Places
12:00 PM Mystery Girl
1:30 PM Elevator Girl
3:00 PM Rescuing Madison
4:30 PM Wishing Tree
6:00 PM Mechanics of Love
7:30 PM Puppy Love
9:00 PM Wedding Daze
10:30 PM Horton Foote's Alone



Wednesday 05/15



Time (ET)
12:00 AM Mystery Girl
1:30 AM Elevator Girl
3:00 AM Rescuing Madison
4:30 AM Wishing Tree
6:00 AM Mechanics of Love
7:30 AM Puppy Love
9:00 AM Wedding Daze
10:30 AM Horton Foote's Alone
12:00 PM From The Mixed Up Files Of Mrs. Basil E Frankweller
1:30 PM Sandy Bottom Orchestra
3:00 PM The Cookie Mobster
4:30 PM Backyard Wedding
6:00 PM Always a Bride
7:30 PM Sweet Surrender
9:00 PM Back to You and Me
10:30 PM Happily Never After



Thursday 05/16



Time (ET)
12:00 AM From The Mixed Up Files Of Mrs. Basil E Frankweller
1:30 AM Sandy Bottom Orchestra
3:00 AM The Cookie Mobster
4:30 AM Backyard Wedding
6:00 AM Always a Bride
7:30 AM Sweet Surrender
9:00 AM Back to You and Me
10:30 AM Happily Never After
12:00 PM Change of Heart
1:30 PM The Great Buck Howard
3:00 PM Undercover Bridesmaid
4:30 PM Cayman Went
6:00 PM Hidden Places
7:30 PM Class
9:00 PM Gentle Ben 2
10:30 PM Shadow on the Mesa



Friday 05/17



Time (ET)
12:00 AM Change of Heart
1:30 AM The Great Buck Howard
3:00 AM Undercover Bridesmaid
4:30 AM Cayman Went
6:00 AM Hidden Places
7:30 AM Class
9:00 AM Gentle Ben 2
10:30 AM Shadow on the Mesa
12:00 PM The Lightkeepers
1:30 PM Love Will Keep Us Together
3:00 PM Groomzilla
4:30 PM Grand Champion
6:00 PM Elevator Girl
7:30 PM Straight From the Heart
9:00 PM The Last Cowboy
10:30 PM Brimming With Love



Saturday 05/18



Time (ET)
12:00 AM The Lightkeepers
1:30 AM Love Will Keep Us Together
3:00 AM Groomzilla
4:30 AM Grand Champion
6:00 AM Elevator Girl
7:30 AM Straight From the Heart
9:00 AM The Last Cowboy
10:30 AM Brimming With Love
12:00 PM Working Miracles
1:30 PM Happily Never After
3:00 PM A Place Called Home
4:30 PM Mom and Dad Undergrads
6:00 PM The Shell Seekers
7:30 PM Expecting a Miracle
9:00 PM Legally Tender
10:30 PM Generation Gap



Sunday 05/19



Time (ET)
12:00 AM Working Miracles
1:30 AM Happily Never After
3:00 AM A Place Called Home
4:30 AM Mom and Dad Undergrads
6:00 AM The Shell Seekers
7:30 AM Expecting a Miracle
9:00 AM Legally Tender
10:30 AM Generation Gap
12:00 PM What I Did for Love
1:30 PM Same Time Next Week
3:00 PM Playing Father
4:30 PM Cloudy With A Chance Of Love
6:00 PM You've Got a Friend
7:30 PM The Wishing Well
9:00 PM A Son's Promise
10:30 PM Chasing Leprechauns